Produkty z modřínového dřeva

Tlaková impregnace dřeva

IMG_4978.jpgTlaková impregnace dřeva, která probíhá za podtlaku a následného tlaku o hodnotě -0.85 bar, zajistí, že impregnační látka prostoupí do struktury dřeva a neulpí pouze na jeho povrchu, tak jako tomu je u impregnace dřeva máčením. Nesporné výhody tlakové impregnace dřeva spočívají dále v tom, že tato tlaková ochrana vytvoří dokonalou ochrannou vrstvu, která brání prostupování patogenů způsobujících poškození dřeva, ochranné impregnační látky prostoupí do hloubky profilu dřeva. Doklad o stupni provedené ochrany dřeva deklarujeme impregnačním protokolem (osvědčení o impregnaci)

Výše uvedené přednosti tak z tlakové impregnace dřeva dělají nejspolehlivější způsob zajištění dlouhodobé vysoce účinné ochrany dřeva proti dřevokazným houbám, dřevokaznému hmyzu, trouchnivění a hnilobě.


Tlaková impregnace se používá k ochraně stavebního řeziva všeho druhu, pro interiérová dřeva, pro dřevo, které je v kontaktu s půdou a vodou, zejména je tato ochranná úprava vhodná pro dřevo používané k úpravě zahrad a krajiny, pro dětská hřiště, kůly, révové kůly, chmelařské sloupy, ploty, palisády, terasové prkna, dřevěné fasády atd.

IMG_4982.jpgK tlakové impregnaci používáme moderní ochrannou látku Wolmanit CX-10 od německé společnosti BASF Wolman GmbH se stoletou tradicí výroby prostředků pro ochranu dřeva. Jde o impregnační prostředek na bázi anorganických sloučenin mědi a bóru bez použití solí chromu.
Impregnační látka Wolmanit CX-10 splňuje veškeré hygienické i ekologické normy, je zdravotně nezávadná (používá se i na dětská hřiště) a šetrná k životnímu prostředí.

Technická charakteristika používaného impregnačního zařízení společnosti Pila Martinice:
Kapacita: 8-12 m3 impregnovaného dřeva
Délka profilu: 12 m
Technologický podtlak a tlak: - 0,85 baru - +0,8 baru
Naše zařízení je schopno provádět tlakovou ochranu dřeva a dřevěných výrobků vyrobených ze všech druhů dřevin, do maximální délky profilu 12 m.

 V tomto zařízení impregnujeme například:

- veškeré stavební řezivo, jako jsou krovy (trámy, prkna, fošny, latě)
- plotové dílce (kuny, plaňky, rygle)
- prvky zahradní architektury (pergoly, palisády)
- zahradní nábytek
- dětská hřiště
- terasová prkna
- dřevěné fasády a veškerý dřevěný obkladový materiál

Impregnujeme jak vlastní materiál, tak i materiál dovezený zákazníkem vhodný k impregnaci.

 IMG_4968.jpg  IMG_4973.jpg  IMG_4993.jpg
Máte zájem o tlakovou impregnaci?
Volejte:
602 893 893
nebo
Napište