Produkty z modřínového dřeva

O modřínovém dřevu

Modřínové dřevo je polotvrdé, tvrdší než smrkové nebo borové, pevné a trvanlivé. Bělová vrstva je světle žlutohnědá, jádro okrové až červenohnědé. Na vzduchu a po napuštění tmavne.

Texturu (kresba letokruhů) má hustší než smrk a vyniká krásou mnoha drobných, většinou dobře zarostlých součků.  Dobře se obrábí, nezalepuje tolik nástroje jako borovice a lépe přijímá lepidla i napouštění.

Používá se k výrobě  šindelů, pohledových krovů, venkovních obkladů staveb - dřevěných fasád, dřevěných podlah na terasy, plotů, ale také k výrobě masivního nábytku a schodů v interiéru budov.

modřín - větev  Modřínové prkno  Modřínové palubky

Modřín je v současné době ceněn nejen pro vysoké estetické vlastnosti, ale především pro zvýšenou trvanlivost oproti běžněji používanému smrku. Vyznačuje se zvýšenou bioodolností a jeho vyšší hustota přispívá k dobrým mechanickým vlastnostem.

Používá se tam, kde je kladen vyšší nárok na odolnost proti povětrnostním podmínkám a částečně proti vodě a vlhkosti. Řadí se mezi středně trvanlivé dřeviny. Textura je velmi zřetelná, obzvláště v tangenciálním řezu dělá krásnou fládrovou kresbu s výraznými letokruhy.

Dřevo lze bez větších obtíží opracovat a uspokojivě povrchově upravit. Neošetřené dřevo chytá přírodní příjemné šedé odstíny a patinu.

 

Zaujalo Vás modřínové dřevo?
Volejte:
775 579 967
nebo
Napište